صبح امروز؛ پنج زمین لرزه لرستان را لرزاند

 لرستانیها شب را در خیابان سر کردند

پنج زمین لرزه متوالی بامداد امروز در حوالی اشترینان در شهرستان بروجرد به وقوع پیوست که این زمین لرزه ها موجب شد لرستانیها تا صبح در خیابانها بمانند.

به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، اولین زمین لرزه رخ داده در اشترینان با بزرگی 4.8 در مقایس ریشتر در ساعت چهار و 22 دقیقه و 47 ثانیه صبح امروز به وقوع پیوست. زلزله نسبتا شدید بعدی نیز با بزرگی 4.1 ریشتر در حوالی ساعت چهار و 40 دقیقه و 50 ثانیه دوباره اشترینان و به تبع آن شهرستانهای بروجرد و خرم آباد را لرزاند.

شدت زمین لرزه ها به تدریج کاسته شد و در نهایت سه زمین لرزه نسبتا خفیف 2.1، 1.9 و 2.2 در حوالی اشترینان به وقوع پیوست که آخرین این پس لرزه ها در ساعت پنج و 44 دقیقه و 38 ثانیه رخ داد.

رئیس ستاد حوادث و سوانح غیر مترقبه استانداری لرستان ضمن تایید پنج زمین لرزه رخ داده در اشترینان، عنوان کرد: لرزش این زمین لرزه ها در دیگر شهرستان های لرستان از جمله بروجرد و خرم آباد هم احساس شد. رضا آریایی که در حوالی ساعت 6 صبح با مهر گفتگو می کرد، با اشاره به آغاز بررسیها برای تخمین خسارات یادآور شد:

تا این لحظه خسارتی بر اثر زمین لرزه های یاد شده در لرستان گزارش نشده است. به گزارش خبرنگار مهر از شهرستان بروجرد، مردم اشترینان و بروجرد نیز شب گذشته را با دلهره و نگرانی در خیابانها به سر کردند

/ 1 نظر / 5 بازدید
ظفر پاپی

با اجازتون ازاین مطلب در وبلاگ استفاده کردم