کشف و ضبط یک راس تروفه کل وحشی در لرستان

 
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان لرستان از کشف یک راس تروفه کل وحشی در منزل یکی از شکارچیان متخلف زیست محیطی در این استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران لرستان؛ محمد حسین بازگیر افزود: بر اساس گزارش اداره محیط زیست اشترانکوه مبنی بر وجود یک راس کل تاکسیدرمی شده در منزل یکی از شکارچیان شهرستان دورود، نیروهای اجرایی این نهاد با گرفتن حکم قضایی از دادگستری به محل موردنظر مراجعه کردند.
به گفته وی، در بررسی منزل این فرد متخلف، یک راس تروفه کل وحشی سه ساله به همراه ادوات شکار و صید از قبیل دوربین شکاری و یک قبضه اسلحه شکاری غیر مجاز کشف و ضبط شد.
وی تصریح کرد: پس از اخذ جریمه بابت خسارت وارده به محیط زیست، پرونده فرد متخلف به منظور اعمال قانون و برخورد قانونی به مراجع قضایی شهرستان دورود ارجاع شده است.
وی اظهار داشت: طبق قوانین سازمان حفاظت محیط زیست، نگهداری تروفه های بدون پروانه شکار در هر مکان ممنوع و جرم محسوب می شود و با متخلفین برخورد قانونی (حبس و جریمه نقدی) خواهد شد.
شکار تروفه به معنی شکار برای به دست آوردن نشان های پیروزی در شکار است.شکار تروفه نوعی از شکار است که در آن طعمه از پیش انتخاب می شود و اغلب جانوری است که بیشتر از همه عمر کرده باشد و شکار آن نوعی افتخار برای شکارچی محسوب شود.
/ 0 نظر / 5 بازدید