ديدار سرمايه گذار شركت يوهان پل آلمان از استان لرستان

به منظور توسعه صنعت خودروسازي در لرستان ، يكي از سرمايه گذاران شركت يوهان پل آلمان از لرستان ديدار كرد .

به گزارش ايسنا: در اين جلسه جان پل با بيان رغبت درخصوص سرمايه گذاري در بخش صنعت خودرو و پلاستيك در استان لرستان گفت : آنچه براي من در اين راستا بسيار مهم و حائز اهميت است و باعث شده كه اين نقطه را براي سرمايه گذاري انتخاب نمايم موقعيت بسيار مناسب آن است كه به لحاظ جغرافيايي دركريدر شمال _جنوب و شرق _ غرب كشور قرارگرفته است و به راحتي امكان دسترسي به بنادر و پايتخت را دارد .

وي افزود :ما در مرحله اول دو خط توليد لاستيك دور درب خودروهاي سبك و سنگين را احداث مي كنيم و دراين قسمت 500 نفر مشغول به كار مي شوند .

جان پل با بيان اينكه با ميزان 20 ميليون دلار سرمايه ارزي و5 ميليارد تومان سرمايه ريالي مي توان اين صنعت را در استان ايجاد كرد از مسئولين استان خواست تا نسبت به تأمين نمودن زمين طرح ،آب ، برق و زيرساختهاي لازم آن همكاري كنند .

وي افزود : در مراحل بعدي فعاليتهاي خود را در زمينه ساخت لوازم خانگي و همچنين نخ هاي لازم جهت تودوزي در صنعت خودرو و هواپيما گسترش خواهيم داد .

در ادامه اين جلسه دكتر محسني ثاني استاندار لرستان با ابراز تمايل از حسن نيت جان پل گفت :ما با تمام توان آماده پذيرش سرمايه گذاران داخلي و خارجي جهت رونق و توسعه صنعت در استان هستيم .

وي افزود : طي سال گذشته و تاكنون حركتهاي خوبي در زمينه صنعت برداشته ايم به نحوي كه تاكنون حدود 500 موافقت نامه اصولي صادر شده و درآينده شاهد احداث كارخانه هاي بزرگي درزمينه انواع فولادها ،فروآلياژها ،كاغذ و سيمان در استان خواهيم بود .

استاندار لرستان همچنين گفت : در زمينه صنعت لوازم خانگي ،امكانات بالقوه اي در استان وجود دارد و بهترين كارخانه اي كه متعلق به شركت بوژان آمريكا در استان بوده و اين كارخانه در قبل از انقلاب نيز فعال بوده كه به دليل مديريتي دچار يكسري مشكلات شده است .

ما آمادگي داريم با تمام امكانات به قيمت ده سال پيش آن را نيز واگذار كنيم و اعتقاد داريم كه اگر كسي توانايي اين كار را داشته باشد مي تواند موقعيت خوبي را بدست آورد ./ 1 نظر / 5 بازدید
رضايی - دورود

استان لرستان نيازبه سرمايه گذار زيادی دارد تا شايد بتواندقسمتی از مشکلات بيکاری اين خطه را مرتفع نماید .