تبعیض در کلنگ زنی پروژها دولت!

  سرچشمه های آب دزدرالیگودرزقرارداره، کلنگ زنی آن درقم انجام می شه،تبریکش رابه استاندار اصفهان می گویند!

  درخبرهادیدیم و در روزنامه ها خواندیم رییس جمهور محترم برای آغاز طرح انتقال آب از سر چشمه های دز به قم رفت و کلنگ آن را به زمین زد این عمل باعث نارضایتی مردم لرستان ،بالاخص مردم فهیم شهرستان الیگودرز را به همراه داشت که بنده لازم می دانم در این خصوص نکاتی عرض نمایم :

  – رییس جمهور محترم برای پروژه ای که حتی اسم آن برای ایرانیان و مردم لرستان نامفهوم است می بایست به نام گذاری آن حساس،وخواستار تغییرنام آن به یکی از سر چشمه های آب الیگودرزمی شدندوبرای طرح انتقال آب وعملیات اجرای آن به الیگودرز می رفت نه قم !در تمام دنیا مرسوم است که نام پروژها را در مبداء انتخاب می کنند نه در مقصد که این کلنگ زنی دولت بسیار نادر وعجیب و غریب به نظر می رسد! پروژه قم رود باید بنام آب زز یا مورزرین الیگودرز نام گذاری شود نه قمرود .چرا که اگر قم ،رودخانه ای داشت آب آن را برای کشاورزی و آشامیدن می بردند پس چرا آب زز بنام قمرود نام گذاری شده است.!

 - آب منطقه الیگودرز را می برند و نام آن راتغییر می دهند و تبریکش رابه استاندار اصفهان می گویندوهیچ کدام از مسئولین استان لرستان عکس العملی از خود نشان نمی دهند. این عمل با هیچ استدلال و منطقی سازگار نیست بلکه توهین به مردم منطقه است الیگودرزی که با 700سال قدمت تاریخی دارد از کمترین توسعه وزیر ساخت ها محرومه باز می بینیم این محرومیت در نام گذاری انتقال مجانی آب آن هم سرایت کرده است .

-برای بردن آب الیگودرز به قم ،کاشان و ... حدود 204 میلیارد تومان هزینه شده و برای اتمام طرح بیش از 400 میلیارد تومان اعتبارپیش بینی شده اما متاسفانه هیچ پروژه ای و یا طرحی برای مردم منطقه در نظر گرفته نشده و حتی شاهدآنیم که تعدادی ازقنات ها و آب آشامیدنی کشاورزان منطقه خشک و اهالی آن در تابستان امسال کوچ نموده!آیا این معنی عدالت و توسعه برای مناطق محروم الیگودرز است .در سفرهای استانی ریاست جمهور باز می بینیم کمترین مصوبه به الیگودرز تعلق داشت( دور اول 2 مصوبه و دور دوم چهار مصوبه ).جناب رییس جمهور این عمل شما با کدام منطق دولت عدالت محور  مطابقت دارد.؟!

- از یکی پرسیدند شهرستان شما آثارتاریخی  چی دارد: گفت؟ سی و سه پل اصفهان ، ارگ کریم خانی ، چغاز زنبیل شوش تخت جمشید شیراز ،و...حالاحکایت قمی ها است که آب الیگودرز را بنام قمرودثبت کردند!و هیچ کس هم صدایش در نمی آید؟!

من از رییس جمهور محترم می خواهم که نام پروژه قم رود رابنام یکی از سر چشمه های الیگودرز تغییر و پروژه ای نیز برای مردم منطقه در نظر بگیرندتا این قدر به شهرستان الیگودرز اجحاف نشود.

/ 7 نظر / 4 بازدید
اسفنديار خدايي

سلام بر حسین از اینکه بالاخره در این مورد واکنش نشان دادی متشکرم اگر سکوت می کردی ناراحت می شدم

سعید

سالهاست آب سد کرج به تهران فرستاده می شود ، رودخانه بعد از سد تقریبا دیگر وجود ندارد. باغات کرج نابود شده اند... ؛ لوله های انتقال آب سد طالقان به تهران نیز از کرج می گذرد در حالیکه کرجیها از آب چاه استفاده می کنند.

علی بابای محمد طاها

سلام حسین جان بهترین ثمره تمدن بشریت ازادی و عدالت انسانها می باشد من علی سعیدی هستم پدر محمد طاها از اشنایی با شما خوشبختم اگه موردی کمکی چیزی از دست من بر میاد درخدمتم من از طرفدارهای پرپاقرص اقای کروبی هستم ایندفعه رفتید خدمتشون ما را از یاد نبرید اینم شماره من اقای چراغی :09132740903 ( سعیدی)

ج........ی

به نام خدا مطالبی که نوشتی بسیار مرا متحیر نمود ، بدین دلیل از شما که حتی به کوچکترین سود برای مردم خودت زحمت می کشی تا لا اقل خودمان قدر خودمان را بهتر و بیشتر بفهمیم. موفق باشی

همولایتی

میگفتی براتون دودی دود میکردیم خدای نکرده چشمتون میزنند البته منظورم با مسیولین مصاحبه گر است

عزت الله قادری

باسلام وعرض ادب احترام :باتشکرازابرازاحساسات شما نسبت به کم لطفیهای مسئولان استان -اما برادر عزیزمیگویند یک نفرشروع کرد به داد بیدادکردن که من کفش ندارم ولی بعدا دید که یک نفر دیگه اصلا پاندارد حکایت ماها چمن سلطانی ها با الیگودرزهمینه ما میگوییم هیچامکاناتی نداریم با اینکه در20کیلومتری شهر -200کیلومتری استان قرار داریم چه برسد به شهرمان

shekoofe

سلام من ی الیگودرزی هستم لطفا تصاویری از جلوههای کاهش زیبایی شهرورفع این موضوع را بگذارید بیات هستم