روز نامه اعتماد ملی همچنان توقیف

روزنامه اعتماد ملی به طور موقت توقیف شد

image


روزنامه اعتماد ملی به دستور نماینده دادستانی به طور موقت توقیف شد .

 حسین کروبی با اعلام این خبر گفت: شب گذشته(یک شنبه شب) نماینده دادستانی با حضور در چاپخانه روزنامه اعتماد ملی توقیف موقت این روزنامه را اعلام کرد.


فرزند مهدی کروبی علت توقیف روزنامه را چاپ نامه کروبی در پاسخ به هتاکی های صورت گرفته نسبت به وی دانست.

دادستان تهران درباره توقیف روزنامه اعتماد ملی با تکذیب این خبر گفت: علت عدم توزیع این روزنامه در روز دوشنبه وجود مشکلات چاپخانه بوده و این روزنامه توقیف نشده است.


گرامی مقدم: دلیل توقیف اعتماد‌ملی تیتر یک آن بود


ایلنا: سخنگوی حزب اعتماد‌ملی خبر توقیف ارگان تشکل متبوعش را تائید کرد.
اسماعیل گرامی مقدم با تائید خبر توقیف موقت روزنامه اعتماد ملی اظهار داشت  با توجه به اینکه ماموران قضائی دادستانی در زمان مراجعه به چاپخانه اعلام کردند که این توقیف موقت است، امیدواریم توقیف فقط برای شماره امروز باشد و از فردا روزنامه منتشر شود.


وی ادامه داد : ظاهرا تیتر ‌یک و مطالب صفحه اول شماره امروز روزنامه اعتماد ملی، دلیل این توقیف عنوان شده است.


http://www.entekhabnews.org/portal/index.php?news=7764


دیگران در مورد این توقیف چه می‏گویند؟


شبکه خبر: تکذیب توقیف روزنامه اعتماد ملی
به گزارش شبکه خبر، سعید مرتضوی به خبرگزاری مهر گفت: علت توزیع نشدن امروز روزنامه اعتماد ملی، وجود مشکلات چاپخانه بود.
http://www.irinn.ir/Default.aspx?TabId=15&nid=149808


بولتن نیوز: روزنامه اعتماد ملی توقیف موقت شد


روزنامه اعتماد ملی از سوی دادستانی توقیف موقت شد.
به گزارش فارس، روزنامه اعتماد ملی دیشب از سوی دادستانی توقیف موقت شد.
این روزنامه به علت چاپ مطلبی اهانت آمیز توقیف شده است.


http://www.bultannews.com/pages/?cid=15926


جهان نیوز:


مدیر مسئول روزنامه اعتماد ملی گفت:با توجه به اعلام نظر دادستان تهران ، روزنامه اعتماد ملی فردا سه شنبه منتشر می شود.
"محمد جواد حق شناس" روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: شب گذشته نمایندگان دادستانی تهران با حضور در دفتر و چاپخانه روزنامه اعتماد ملی،‌اعلام کردند شماره روز دوشنبه روزنامه نباید منتشر شود.حدود ساعت 11و 30دقیقه شب گذشته نمایندگان دادستانی تهران به دفتر روزنامه مراجعه و اعلام کردند می خواهند روزنامه فردا را پیش از چاپ ببینند.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه روزنامه برای انتشار به چاپخانه رفته بود موضوع به نمایندگان دادستانی اعلام و آنها بر همین اساس به چاپخانه روزنامه مراجعه کردند.
وی گفت: حدود ساعت 1 و 45دقیقه بامداد ناظر چاپ تلفنی به من اعلام کرد که نمایندگان دادستانی خواستار دیدن فیلم، زینک و نسخه های چاپ شده روزنامه هستند که این خواسته آنان انجام شد.
حق شناس افزود: نمایندگان دادستانی پس از آن اعلام کردند که شماره روز دوشنبه قابل چاپ و انتشار نیست ،‌ ما اعلام کردیم حاضریم براساس قوانین و مقررات موجود در صورت مغایرت با قانون موارد و مطالب مندرج مغایر با قانون را اصلاح کنیم.
وی با بیان اینکه نمایندگان دادستانی گفتند امکان و موقعیت این کار وجود ندارد،‌ اظهار داشتند که حداقل امکان چاپ شماره روز دوشنبه اعتماد ملی مقدور نیست و برهمین اساس روزنامه امروز توزیع نشد.
وی گفت: برهمین اساس شماره روز دوشنبه روزنامه اعتماد ملی براساس خواست و نظر دادستانی تهران توقیف موقت شده است.
به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا،‌ این درحالی است که "سعید مرتضوی" دادستان تهران صبح امروز در گفت وگو با یکی از خبرگزاری های داخلی ضمن تکذیب خبر توقیف روزنامه اعتماد ملی اعلام کرده است: علت عدم توزیع این روزنامه در روز دوشنبه وجود مشکلات چاپخانه بوده و این روزنامه توقیف نشده است.
حق شناس در این خصوص نیز گفت: صحبت های آقای مرتضوی اتفاق خوبی است و ما از آن استقبال می کنیم و براین اساس روزنامه از فردا مانند گذشته منتشر خواهد شد.


/ 0 نظر / 6 بازدید