استاندار لرستان اهانت نشريه "سپاس" به قوم لر را محكوم كرد

217713-47-34_n.jpg

 

به گزارش ایرنا :استاندار لرستان چهارشنبه در جمع فرمانداران و مديران‌اجرايي و مطبوعات استان لرستان اهانت نشريه "سپاس" (چاپ تهران) به قوم "لر" را محكوم كرد.

دكتر محمدرضا محسني‌ثاني گفت: اين دو هفته‌نامه، بي‌نام و نشان و كم‌ارزش كه همه كاركنان آن با يكديگر خويشاند نيز هستند، به قومي اهانت كرده كه به لحاظ مسايل اعتقادي و ديني و پايبندي به رهبري و نظام جمهوري اسلامي از شهرت خاصي در كشور برخوردارند.

وي اظهار داشت: قوم با اخلاص و شيعه لر، زبانزد و سرآمد طوايف كشور در حمايت از انقلاب بوده و هست.

وي گفت: اين مجله كم ارزش، شهريور ماه گذشته در جدول كلمات منتشره خود به هر دليلي يا غفلت و يا شيطنت مطالبي توهين آميز را به قوم لر منتسب و آن را به چاپ رسانيده است.

استاندار لرستان اضافه كرد: مطالب اين نشريه كه چند روز پيش توسط يك دانشجوي غير بومي وارد استان شده، جامعه فرهيخته و دانشگاهي، روشنفكر، جوان و فعال لرستان را متاثر كرده است.

دكتر محسني‌ثاني گفت: در همين راستا طي دو روز گذشته قشر دانشگاهي لرستان اقداماتي را براي دفاع از حيثيت خود شروع كردند كه اين توجه و بصيرت در جامعه لر بسيار قابل تقدير و احترام است.

وي ابراز داشت: به همين خاطر شوراي تامين استان تصميمات قاطعي را اتخاذ كرد و به رغم اينكه سردبير اين نشريه كتبا عذرخواهي مفصلي از مردم عزيز لر كرده، اما شوراي تامين آن را نپذيرفته است.

وي اضافه كرد: اين نشريه هم اينك با اقدام شجاعانه قاضي مرتضوي دادستان عمومي و انقلاب تهران توقيف و سردبير و مدير مسوول آن نيز بازداشت و روانه زندان شده‌اند.

استاندار لرستان اضافه كرد: اين موضوع به شدت و قوت در حال پيگيري است و در اين رابطه، اطلاعيه‌اي توسط دادستان عمومي و انقلاب تهران صادر شده و به اطلاع عموم مردم لرستان رسيده است.

وي گفت: رييس مجلس شوراي اسلامي نيز در اين رابطه ضمن ابراز تاسف از اين موضوع اقدام اين نشريه را در توهين به مردم لر را محكوم كرده است.

وي در ادامه احتمال اعمال نفوذ دشمنان نظام در انجام اين اقدام را كم ندانست و اضافه كرد دشمن قصد داشته از اين طريق تحركاتي را انجام دهد.

استاندار لرستان در پايان ضمن ابراز اميدواري از مشاركت پرشور مردم لرستان در انتخابات آتي، آن را مشت محكمي بر دهان دشمنان خواند.

وي همچنين از رسانه‌ها خواست تا اقدامات قاطع نظام و مسوولان در برخورد با اينگونه تحركات را جهت تنوير افكار عمومي به خوبي روشن كنند و به دشمنان بفهمانند كه اين دشمنيها نتيجه عكس داشته و موجب تقويت وحدت مردم و موجب افزايش اعتقاد آنها به نظام و رهبري خواهد شد.

/ 0 نظر / 10 بازدید