مختار، قاتلان و نظر آیت‌الله خوئی + تصویر

 

کتاب «زندگی‌نامه مختار و فرجام قاتلان» به قلم محرم عقیقی بخشایشی توسط انتشارات بخشایش به زودی روانه بازار نشر می‌شود.

«علیرضا عقیقی بخشایشی» در گفت‌وگو با ایکنا با اعلام این خبر اظهار کرد: کتاب «زندگی‌نامه مختار و فرجام قاتلان» در سه فصل توسط پدرم «محرم عقیقی بخشایشی» به نگارش درآمده است.

وی افزود: در فصل نخست این کتاب به سخنان و نقطه نظرات شخصیت‌های برجسته دینی و مذهبی از جمله آیت‌الله خوئی در مورد شخصیت مختار ثقفی پرداخته شده است.

در فصل دوم این اثر به زندگی‌نامه مختار و کارهایی که وی در طول زندگی‌اش انجام داده است و در فصل آخر به قیام مختار و مجازات قاتلان امام حسین (ع) و یارانش به دست او پرداخته شده است.

بخشایشی با بیان اینکه در نگارش کتاب «زندگی‌نامه مختار و فرجام قاتلان» تلاش شده تا این اثر با نسل جوان ارتباط خوبی برقرار کند، تصریح کرد: این کتاب کم‌حجم است و داستانی روان و جذاب دارد تا جوانان و نوجوانان بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

به گفته عقیقی بخشایشی کتاب در 100 صفحه و قطع رقعی تا یک ماه آینده در بازار نشر منتشر خواهد شد. یادآور می‌شود، ابواسحاق مختار ثقفی، معروف به مختار ثقفی، از دلاوران و بزرگان عرب بود که به خونخواهی امام سوم شیعیان حضرت حسین بن علی(ع) و یاران او قیام کرد. پدرش ابوعبیدبن مسعود ثقفی بود که در واقعه «یوم الحجر» درعراق به قتل رسید و مادرش دومه بنت وهب بود.

http://files.tabnak.com/pics/201101/201101021753371238.jpg

قبر مختار ثقفی در کوفه

/ 0 نظر / 4 بازدید