شهید بروجردی ستاره درخشان در آسمان شهیدان است

 

معاون ستاد کل نیروهای مسلح گفت:شهید محمد بروجردی ستاره درخشان در آسمان شهیدان دوران دفاع مقدس بود.

سرلشگر پاسدار " مصطفی ایزدی" عصر جمعه در یادواره سرلشگر شهید محمد بروجردی که در سالن ورزشی فجر سپاه بروجرد برگزار شد،افزود: شهید محمد بروجردی افتخار رزمندگان اسلام بود وبا کارهای بزرگی که در جنگ برای اسلام و انقلاب انجام داد نشان را در گمنامی یافته بود.
وی افزود: چهر ه نورانی و اخلاق الهی و رفتار مودبانه ونگاه مهربانه و اخلاص این شهید بزرگوار در اولین برخوردها انسانها را به خود جذب می کرد.
وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس همرزم شهید بروجردی بوده و از نزدیک با حالات و روحیات این شهید بزرگوار آشناست ، اظهار داشت: شهید بروجردی تلاش می کرد مجاهدتهایش برای خداوند سبحان باشد.
وی اضافه کرد: مهمترین کار شهید بروجردی بسیج مهاجرین و پیشمرگان کرد مسلمان بود که آنها را علیه استکبار در منطقه متحد و متفق کرد.
معاون ستاد کل نیروهای مسلح و همرزم شهید بروجردی گفت: شهید بروجردی انسانی بصیر بود که به ضرورت کار عنایت ویژه داشت و در صحنه عمل نتایج ارزشمندی به دست می آورد.
وی افزود: بصیرت بالای شهید بروجردی باعث می شد در لحظات حساس تصمیمات درست بگیرد.
وی اظهار داشت: نام شهید بروجردی در سرلوحه تاریخ 20 ساله انقلاب اسلامی ثبت شده و او بنیانگذار مکتبی است که برگرفته از انقلاب اسلامی است.
وی گفت: شهید بروجردی در راه ولایت و مقلد بودن از امام خمینی(ره) نمونه و مثال زدنی بود و همیشه پشتیبان ولایت و رهبری بود.
وی افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری شهید بروجردی انسانی آرام، مظلوم، شریف، پرهیزگار بود.
وی تصریح کرد:همانگونه که یاران وفرزندان امام حسین (ع) به مظهر شریف آن حضرت عرض کردند که شهادت برای ما شیرین تر از عسل است، شهیدان نیز همای سعادت را در شهادت می دیدند و به سوی او می شتافتند.
وی اضافه کرد: شهیدان ، فرزندان انقلاب ارزشها بودند و در مسیر صدق حرکت می کردند و در جنگ از ولی فقیه تبعیت کردند و خوشا به حال شهیدانی که در این عرصه به عزت ابدی رسیدند.
دراین آیین مادر شهید بروجردی و فرماندهان نظامی و انتظامی استان لرستان و شهرستان بروجرد و همچنین معاونت استاندار لرستان، امام جمعه بروجرد، فرماندار بروجرد و مسوولین شهرستان حضور داشتند.
به گزارش ایرنا شهید محمد بروجردی از شهدای دوران دفاع مقدس پیش از انقلاب در سرنگونی رژیم طاغوت فعالیت های گسترده ای را انجام داد.
شهید بروجردی بعد از انقلاب و با وقوع جنگ تحمیلی در جبهه های نبرد حضور یافت.
این شهید در اول خرداد سال 1362، به همراه پنج تن دیگر از فرماندهان، به قصد انتخاب محلی مناسب برای استقرار «تیپ ویژه شهدا» شهرستان «مهاباد» را ترک کرد و با عبور از سه راهی «مهاباد – نقده» خودرو حامل وی و همرزمانش به مین برخورد کرد و اینگونه محمد بروجردی به درجه رفیع شهادت نایل شد.
/ 0 نظر / 12 بازدید